مایکروسافت استور (Microsoft Store)

1 کالا

فروشگاه مایکروسافت (به انگلیسی: Microsoft Store) با نام پیشین فروشگاه ویندوز (به انگلیسی: Windows Store) یک برنامک فروشگاهی برای مایکروسافت ایکس باکس و ویندوز است که با ویندوز ۸ و ویندوز سرور ۲۰۱۲ آغاز شد. فروشگاه ویندوز همچنین اجازه خواهد داد که توسعه دهندگان برنامه‌های کاربردی دسک تاپ و بازی های رایانه ای و کنسولی خود را تبلیغ و به فروش برسانند. در فروشگاه  هر دو برنامه و بازی رایگان و پرداختی موجود است. پرداختی در محدوده قیمت ۰٫۹۹ دلار تا ۹۹۹٫۹۹ دلار می‌باشد.برنامه نویسان و توسعه دهندگان نیز می‌توانند برنامه‌های آزاد و آزمایشی را ارائه کنند. فروشگاه ویندوز همزمان با ویندوز ۸ نسخه مصرف کنندگان که در تاریخ ۲۹ فوریه ۲۰۱۲ منتشر شد، دردسترس قرار گرفت. توسعه دهندگان و برنامه نویسان از ۳۸ کشور می‌توانند برنامه‌های کاربردی برای ویندوز فروشگاه ارسال کنند. این برنامه هم‌اکنون از ۱۰۹ زبان پشتیبانی می‌کند. البته این برنامه در برخی از ISP های ایران در دسترس  و شما می توانید برای بهره مندی از امکانات این فروشگاه و رفع محدودیت ها با ما تماس خاصل فرمائید.

معرفی استور مایکروسافت و چگونگی کار با آن

مایکروسافت استور در واقع مرکزی یک پارچه برای دانلود و خرید نرم افزار،گیم،فیلم و سریال میابشد که می توان با سرعت و امنیت بسیار بالا و حیالی آسوده،اپلیکشن،گیم،سریال و فیلم مورد نظرتان را بخرید و دانلود نمایید.

نکته قابل توجه در رابطه با گیم ها و اپلیکیشن ها موجود بودن بیشتر از 70 درصد ورژن رایگان میباشد که میتوان بدون واریز کردن هزینه آنها را دریافت نمایید. اپلیکیشن ها و گیم ها در مایکروسافت استور به صورت سه حالت مالی در مایکروسافت استور وجود دارند.

Free در مایکروسافت استور

این برنامه ها کاملا رایگان بوده و برای دریافت آنها نیازی به پرداخت هیچگونه وجهی نیست و ورژن کامل آن با امکانات کامل در اختیار شماست. یکی از این برنامه ها اپلیکیشن ویندوز سنتر در استور مایکروسافت میباشد.

+Free

این برنامه ها و گیم ها را میتوان کاملا رایگان دانلود کرد و از آنها بهره برد،اما میتوان با پرداخت درون برنامه ای ویژگی های جدیدی را به آن اپلیکیشن یا گیم اضافه نمودومثلا بازی Candy Crush رایگان میباشد اما میتوانید با استفاده از خرید درون برنامه ای امتیاز و جان برای خودتان بخرید و با استفاده از آنها از رقبای خود جلو بزنید.همچنین در بیشتر نرم افزار ها میتوان با خرید درون برنامه ای تبلیغاتی که در داخل برنامه وجود دارد را از بین برد تا بتوان بهتر و راحت تر و سریع تر از برنامه استفاده کرد مثل اپلیکیشن WorkingHours که برای محاسبه کردن تایم کار و هزینه آن بر اساس نفر در ساعت میباشد.

xx.xx$

این برنامه ها و بازی ها رایگان نمیباشند و برای دریافت آنها باید هزینه ای که به صورت قیمت ارزی مشخص شده است را بپردازید. برای مثال Forza Horizon 4 Standard Edition با قیمت ۵۹٫۹۹$ در استور قیمت گذاری شده. میتوان با شارژ کردن حساب مایکروسافت و Redeem نمودن کارت شارژ که با Gift Card شناخته میشود، گیم و اپلیکیشن موردنظر را خریداری نمود. همچنین توجه کنید که این دسته هم میتوانند با داشتن علامت + در کنار قیمت آنها بیانگر این باشند که خرید درون برنامه ای (IAP) هم دارند.

نرم افزار هایی در استور موجودند که در اصل کاملا رایکان میباشند و واژه Free در کنار اسم آنها وجود دارد اما بعد از دانلود میفهمید که برای استفاده از آنها باید یک اشتراک بخرید که این نکته در برنامه هایی مثل Netflix و Hulu و در کل در نرم افزار های استریمینگ بیشتر وجود دارد

بعد از آشنا شدن با انواع قیمت و نرم افزار از لحاظ مالی نکته حائز اهمیت دیگر امکان نصب نرم افزار روی انواع مختلفی از دستگاه های متصل به مایکروسافت استور میباشد. از این لحاظ 5 حالت مختلف موجود است که در عکس زیر از مایکروسافت استور کاملا معلوم است.

ویژگی نصب نرم افزار ها در دیگر دستگاه ها

چگونه در Xbox one بازی دانلود کنیم :

دانلود بازی از طریق فروشگاه ویندوز مشکلاتی اعم از کند شدن سرعت دانلود و عدم کنترل زیاد کاربر روی فایل در حال دانلود را به همراه دارد.

برای این منظور ابتدا باید یک دیسک بازی دانلود یا خریداری کنید و آن را روی دستگاه تان نصب کنید.

نصب بازی در Xbox

به چند طریق می توانید بازی را روی دستگاه نصب کنید :

  1. نصب بازی از دیسک روی دستگاه ایکس باکس :

هنگامی که می خواهید یک دیسک روی کنسول XBOX نصب کنید، دستگاه شروع به شناسایی دیسک می نماید در صورتی که دیسک تا به حال روی دستگاه نصب نشده باشد با پیغامی مبنی بر اینکه دیسک در حال نصب روی کنسول می باشد روبرو خواهید شد.

اگر بازی بروز نباشد ممکن است پیغامی به شما بدهد که برای اجرای بازی باید آپدیت جدید را دانلود نمایید.

  1. نصب بازی به روش Xbox Games Store فروشگاه ایکس باکس :

در صورتی که بازی را مستقیما از فروشگاه ایکس باکس خریداری کنید به صورت خودکار در حالت نصب قرار می گیرد و بازی در قسمت My games & apps نمایان می شود.

در بخش Ready to install بازی های آماده برای نصب وجود دارند، اگر قصد ندارید بازی که در حال دانلود آن هستید همان لحظه نصب شود می توانید گزینه نصب در زمان دیگر را انتخاب کنید و از بازی های آماده برای نصب ، در بخش Ready to install استفاده نمایید.

  1. نصب دوباره بازی روی ایکس باکس :

اگر بازی روی دستگاه نصب شده باشد و مجددا قصد نصب آن را داشته باشید با خطا روبرو می شوید. در صورتی می توانید بازی را برای بار دیگر روی کنسول نصب کنید که ابتدا آن را از روی دستگاه حذف کرده و مجددا اقدام به نصب نمایید.

حذف بازی از ایکس باکس

مراحل حذف بازی به صورت زیر می باشد:

  •  گزینه My games & apps را در Xbox Home انتخاب نمایید.
  • روی گزینه Games کلیک کنید.
  • بازی مورد نظر برای حذف را انتخاب کنید و دکمه Menu را به مدت چند لحظه نگهدارید و سپس روی گزینه Manage game کلیک کنید.
  • روی گزینه Manage all کلیک کنید، سپس گزینه Uninstall all را انتخاب کنید و در آخر روی گزینه Uninstall کلیک کنید.
  • اکنون می توانید با وارد کردن دیسک به دستگاه یا دانلود دوباره ی بازی از فروشگاه XBOX ، آن را مجددا در کنسول نصب کنید.

نحوه دانلود بازی از Xbox Store :

برای دانلود بازی مراحل زیر را دنبال کنید:

  1. به قسمت My games & apps وارد شوید.
  2. از بخش Ready to install نام بازی مورد علاقه خود را انتخاب کنید.

خرید بازی فیزیکی ایکس باکس ، خرید بازی از فروشگاه ایکس باکس ( XBOX store )

ممکن است شما ترجیح دهید که برای بازی کردن از دیسک های فیزیکی استفاده کنید اما باید این نکته را در نظر داشته باشید که پس از مدتی آن ها دچار مشکل شده و امکان استفاده از آنها را ندارید .

در ایران نیز به دلیل تحریم هایی که وجود دارد بهترین راه دسترسی به تمام بازی های آپدیت و بروز شده در فروشگاه ایکس باکس خرید بازی از استور ایکس باکس با استفاده از گیفت کارت است .

مشکلات موجود برای کاربران ایرانی جهت خرید بازی از استور مایکروسافت و راه حل آن :

جهت خرید مستقیم از استور ایکس باکس و مایکروسافت کاربران ایرانی نیاز به کارت های بانکی بین المللی دارند اما دسترسی همه ی کاربران به این کارت های معتبر بسیار سخت و گاهی امکان پذیر نیست به همین منظور بهتر است در سایت ایکس باکس اکانت بسازید و آن را با گیفت کارت ایکس باکس / مایکروسافت شارژ نموده و سپس خریدهای خود را از استور ایکس باکس انجام دهید.

پیگیری سفارش
لیست مقایسه
شگفت انگیز ها