گوگل پلی (Google Play)

هیچ محصولی یافت نشد.

سکوی توزیع دیجیتال و نرم‌افزارهای کاربردی رایگان است که در همه کشورها قابل دسترس می باشد، اما نرم‌افزارهای کاربردی پولی در ۱۲۹ کشور قابل دسترسی است. نرم‌افزارهای کاربردی قابلیت نصب از طریق دستگاه یا وبسایت گوگل پلی را دارند. طبق آخرین آمار گوگل بیش از ۱٬۲۰۰٬۰۰۰ نرم‌افزار کاربردی قابل استفاده می‌باشد؛ و این رقم برابر آخرین اعلام شرکت اپل از تعداد نرم‌افزارهای کاربردی App store است.

فیلم‌ها

دسترسی جهانی به گوگل پلی فیلم‌ها و تلویزیون (Google Play Movies & TV)

طبق آمار گوگل، هزاران فیلم در گوگل پلی قابل دسترس است، برخی با کیفیت HD بوده و شامل بخش‌های طنز، درام، پویانمایی، اکشن و مستند می‌باشد. فیلم‌ها را می‌توان در سایت گوگل پلی یا توسط یک نرم‌افزار کاربردی در دستگاه آندرویدی کرایه و تماشا کرد.

بخش فیلم‌ها در آمریکا، انگلستان، کانادا، استرالیا، ژاپن و فرانسه قابل دسترس می‌باشد.

موزیک

Map of global availability of Google Play Music

دسترسی جهانی به گوگل پلی موزیک

بر اساس اعلام گوگل، هزاران ترانهٔ رایگان و میلیون‌ها ترانهٔ فروشی در گوگل پلی وجود دارد. کاربران می‌توانند تا ۲۰۰۰۰ ترانهٔ خود را به صورت رایگان در این سرویس آپلود کنند.

کتاب

Map of Global Availability of Google Play Books

دسترسی جهانی به گوگل پلی کتاب

مطابق گزارش گوگل، بیش از ۳ میلیون کتاب الکترونیکی در گوگل پلی موجود است، تقریباً ۳ میلیون کتاب به صورت رایگان و صدها هزار کتاب برای فروش وجود دارد. این کتاب‌ها را می‌شود به صورت آنلاین در سایت گوگل پلی، یا به صورت آفلاین توسط نرم‌افزار کاربردی اندروید خواند. بخش کتب در آمریکا، انگلستان، کانادا، ایتالیا، و استرالیا قابل دسترس می‌باشد.

دستگاه‌ها

تلفن هوشمند گالکسی نکسوس با قیمت ۳۹۹ دلار (آنلاک، بدون قرارداد) در این فروشگاه فروخته می‌شود. در حال حاضر، گوگل فقط در آمریکا تلفن هوشمند می‌فروشد اما این شرکت در آینده قصد فروش در سایر کشورها را دارد.

دکه مطبوعاتی

Map of Global Availability of Google Play Newsstand

دسترسی جهانی به گوگل پلی دکه مطبوعاتی

دکه مطبوعاتی یا روزنامه خوان گوگل یک جمع‌آوری کننده خبر است که فیدهای خبری مهم را به صورت دیجیتالی در اختیار مشترکین انجام می‌دهد. گوگل در نوامبر ۲۰۱۳ دکه مطبوعاتی را منتشر کرد و ویژگی‌های مجلات گوگل پلی و جزیانات گوگل را در یک محصول واحد ترکیب کرده‌است. از ژانویه سال ۲۰۱۷، سرویس اصلی Newsstand، با خبرهای موضوعی، در سراسر جهان در دسترس قرار گرفت. محتوای روزنامه منتشر شده در بیش از ۳۵ کشور جهان موجود است.

رابط کاربری

جدا از جستجوی محتواها از طریق نام آنها ، اپلیکیشن‌های موبایل را می‌توان از طریق کلمات کلیدی ارائه شده توسط توسعه دهنده نیز جستجو کرد. کاربران هنگام جستجو برای برنامه‌ها می‌توانند بر روی فیلترهای جستجوگر پیشنهادی فشار داده و به آنها بفهمانند تا برنامه‌هایی را پیدا کنند که با فیلترهای تعیین شده مطابقت داشته باشد. برای پیداکردن برنامه‌ها، Play Store شامل لیست‌هایی است که برنامه‌های برتر در هر دسته قرار دارند، از جمله "Top Free"، لیستی از محبوب‌ترین برنامه‌های رایگان در همه زمان است. "Top Grossing"، لیستی از برنامه‌هایی است که بیشترین میزان درآمد را ایجاد می‌کنند. "برنامه‌های Trending"، لیستی از برنامه‌هایی که اخیراً نصب بالایی داشته‌اند است؛ "Top New Free"، لیستی از محبوب‌ترین برنامه‌های رایگان رایگان جدید است. "Top New Paid"، لیستی از محبوب‌ترین برنامه‌های جدید پرداخت شدنی ست؛ "Featured"، لیستی از برنامه‌های جدید انتخاب شده توسط تیم Google Play است؛ "Staff Picks"، لیستی از برنامه‌هایی است که توسط تیم Google Play مرتبال به روز می‌شوند.

گوگل پلی با نمایش تعداد دفعات بارگیری برنامه، کاربران را قادر می‌سازد تا از محبوبیت برنامه‌ها مطلع شوند. تعداد بارگیری یک نشان رنگی است که دارای رنگ‌های مختلف با توجه به تعداد بارگیری‌ها است. خاکستری برای ۱۰۰، ۵۰۰، ۱۰۰۰ و ۵٬۰۰۰ بارگیری، آبی برای ۱۰٬۰۰۰ و ۵۰٬۰۰۰ بارگیری، رنگ سبز برای ۱۰۰٬۰۰۰ و ۵۰۰٬۰۰۰ بارگیری و قرمز / نارنجی برای ۱ میلیون، ۵ میلیون، ۱۰ میلیون و ۱ میلیارد بار بارگیری می‌باشد.

کاربران می‌توانند نظرات و رتبه‌بندی‌ها را برای برنامه‌ها و محتوای دیجیتالی توزیع شده از طریق گوگل پلی که به صورت عمومی نمایش داده می‌شوند ارسال کنند. رتبه‌بندی‌ها بر اساس مقیاس ۵ امتیازی انجام می‌شود. توسعه دهندگان برنامه می‌توانند با استفاده از کنسول برنامه‌نویس Google Play به نظرات پاسخ دهند.

طرح[ویرایش]

گوگل در چندین نوبت رابط کاربری Google Play را مجدداً طراحی کرده‌است. در فوریه ۲۰۱۱، گوگل رابط وب سایت را برای آن زمان به نام Android Market معرفی کرد که دسترسی از طریق رایانه را فراهم می‌کند. برنامه‌های خریداری شده از راه دور بر روی یک دستگاه اندروید بارگیری و نصب می‌شوند، با یک بخش «حساب کاربری من» به کاربران امکان می‌دهد تا به دستگاه‌های خود نامی معرفی کنند.

[۶۸] در ماه مه ۲۰۱۱، گوگل لیست برنامه‌های جدید را به Android Market اضافه کرد، از جمله این لیستها می‌توان به "Top Paid" , "Top Free" , "Editor's Choice" , "Top Grossing" , "Top Developers" اشاره نمود.

نرم‌افزار کاربردی پلی استور

گوگل پلی در ایرانتوسط نرم‌افزار کاربردی اندرویدی پلی استور کاربران می‌توانند فیلم‌ها، نرم‌افزارهای کاربردی، کتب و موسیقی مورد نظر خود را دریافت کنند. گوگل اعلام کرد که کاربرانی که از نرم‌افزار کاربردی قدیمی اندروید مارکت استفاده می‌کنند به صورت خودکار این بروزرسانی را دریافت می‌کنند.

تا تاریخ ۲۷ اوت ۲۰۱۳ دسترسی به نرم‌افزارهای کاربردی گوگل پلی در ایران مقدور نبود و کاربرها برای دانلود از این سایت مجبور به دور زدن تحریم‌ها به کمک مارکت‌های دیگر بودند. پس از اعلام شرکت اپل مبنی بر برداشتن تحریم‌ها از ایران، شرکت گوگل در تاریخ ۲۷ اوت ۲۰۱۳ طبق بیانیه‌ای اعلام کرد: «به توسعه‌دهنده‌ها امکان داده شده که نرم‌افزارهای کاربردی رایگان خود را در دسترس ایرانی‌ها قرار بدهند. آنها برای این کار، باید در صفحه قیمت و توزیع اکانت خود، گزینه ایران را تیک بزنند.» و در اوت ۲۰۱۴ تحریم گوگل پلی در ایران برداشته شد.

پیگیری سفارش
لیست مقایسه
شگفت انگیز ها